Ισπανία-και-Αγγλία-διεκδικούν-το-τρόπαιο-του-euro-2024-–-Πότε-θα-γίνει-ο-μεγάλος-τελικός
ΣΠΟΡ

Ισπανία και Αγγλία διεκδικούν το τρόπαιο του Euro 2024 – Πότε θα γίνει ο μεγάλος τελικός

Ισπανία και Αγγλία θα βρεθούν αντίπαλες στον μεγάλο τελικό του EURO 2024 στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου.

Οι δύο ομάδες έφτασαν στον τελικό αποκλείοντας τη Γαλλία και την Ολλανδία.

Η Ισπανία απέκλεισε με 2-1 τη Γαλλία και η Αγγλία νίκησε με το ίδιο σκορ την Ολλανδία κερδίζοντας το ματς στις καθυστερήσεις.

Για την Αγγλία ο αγώνας αυτός είναι σημαντικός καθώς έχει σαν στόχο να πάρει το πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο στην ιστορία της.

Ο τελικός θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή (14/7) στις 22:00.