8.5 C
Athens
March 2, 2021
ΠΟΛΙΤΙΚΗ

Νταβός: Ο Μητσοτάκης σε συζήτηση με τον Φάουτσι για τη διαχείριση της πανδημίας

Νταβός:-Ο-Μητσοτάκης-σε-συζήτηση-με-τον-Φάουτσι-για-τη-διαχείριση-της-πανδημίας

Κουλης, παγκόσμια απειλή. Τυχαίο ότι λίγο μετά που ανέλαβε την πρωθυπουργια ξέσπασε η πανδημία του κορονοιου που εκτός όλων των αλλων κακών (οικονομική καταστροφή της πτωχευμενης Ελλάδας) εχει πάρει στο λαιμό του σχεδόν όλο τον πλανήτη;

Αχιλλέας

24/01/2021, 21:20

Τυχαίο γαμοτρολ που θα δώσεις τα 0,60 σε γιατρούς κΙ φάρμακα?

Αντώνης

24/01/2021, 20:33

Στην κορυφή του κόσμου η χώρα χάρη στον πρωθυπουργό της !! Η εκλογή Μπάιντεν σηματοδοτεί την επιστροφή της Αμερικής στις δημοκρατικές αξίες και την σοβαρότητα όπως ακριβώς και η εκλογή της Νέας Δημοκρατίας στην Ελλάδα το 2019 μετά το… καταστρεπτικό “πείραμα” του ΣΥΡΙΖΑ !! Ο κ. Φάουτσι θα μπορέσει να εφαρμόσει στην Αμερική τα ίδια μέτρα με τα οποία ο κ. Μητσοτάκης έσωσε την χώρα μας το Μάρτιο !! Νομίζω θα έχουμε μια γόνιμη ανταλλαγή απόψεων μεταξύ ενός κορυφαίου επιστήμονα και ενός καταξιωμένου διεθνώς πολιτικού !! Θυμίζω ότι ο κ. Φάουτσι δεν έχει πλέον “πάνω από το κεφάλι του” τον άκρως αντιδραστικό Ντόναλντ Τραμπ που διέλυσε τις ΗΠΑ και ήδη έχει παραπεμφθεί σε δίκη !!

Τι να πω?

24/01/2021, 21:08

Η πραγματικότητα δεν είναι αυτό που θελουμε να υπάρχει, αλλά αυτό αυτό που πραγματικά συμβαίνει. Ο Μπαϊντεν ανακήρυξε ως εχθρό του τον Άσαντ, άρα, θα ισχυροποιήσει την Τουρκία και θα γεμίσει την Ελλάδα μετανάστες. Όσο για τον αρχηγό σου, δεν χαράσσει πολιτική, απλά ακολουθεί ξένες ιδέες και γίνεται ουραγός σε ξένους ηγέτες.

Μετά θα πάει να συζητήσει για το CERN

24/01/2021, 20:33

Άντε ρε γελοίοι..

ΠΑΝΑΓΗΣ

24/01/2021, 20:19

Τι θα τους προτείνεις για να πάνε καλά κούλη; Να κλείσουν το ΚΥΝΗΓΙ και το ΨΑΡΕΜΑ και να ανοίξουν όλους τους κλειστούς χώρους. Άσε τους ανθρώπους ήσυχους. θα δεις σε 20 με 30 μέρες τι θα πάθεις….θα μετράς εκατοντάδες στις εντατικές και θα είσαι υπεύθυνος για ότι πάθει ο κοσμάκης. Σε νοιάζει; Δε νομίζω….Να τα ρίξεις στους παράνομους κυνηγούς και ψαράδες που πάνε παράνομα για κυνήγι και στη θάλασσα. Μετρημένα τα ψωμιά σου, Δε μπορεί ο Σύριζα; Mπορεί όμως ο ΑΝΤΩΝΗΣ ο ΣΑΜΑΡΑΣ. Θα ακούτε το Μητσοτακέικο ΣΑΜΑΡΑΣ και θα τρέχετε… Προχώρα ΑΝΤΩΝΗ και μη σε νοιάζει τίποτα. Εμείς είμαστε εδώ. ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΝΥΧΤΑ ΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗΣ.

Με τι προσόντα να συζητήσει το ζαβό;

24/01/2021, 20:02

Αυτός που χαιρετούσε κούκλες, θα μιλήσει για τη διαχείριση πανδημίας; Δουλευόμαστε;

Σωστο ατομο βρηκε γελαει ολη η αμερικη

Χαχαχαχαχα